На Кіровоградщині рівень захворюваності на ГРВІ нижче епідпорогу на 25%

На Кіровоградщині за тиждень кількість хворих на ГРВІ зменшилася майже на 400 осіб.

Підсумки 19-го тижня 2026 року підбили фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб, передає Афіша Кропивницький.

Ситуація в регіоні залишається контрольованою та відповідає сезонним показникам.

66,4% усіх захворілих — це діти та підлітки. За тиждень не зафіксовано жодного випадку грипу чи COVID-19. Госпіталізовано 187 пацієнтів, що дещо більше (+21 випадок), ніж тижнем раніше. Щеплення проти грипу в області вже отримали 4736 людей.

Надія Оперчук, головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області:

«Ми фіксуємо стабільне зниження інтенсивності епідемічного процесу. Показник захворюваності на чверть нижчий за пороговий рівень, що є гарним прогностичним знаком. Проте той факт, що понад 66% хворих — це діти, нагадує нам про важливість індивідуального захисту в організованих колективах: школах та садочках.

Окремо хочу зауважити: попри відсутність нових випадків COVID-19 та грипу за звітний період, ми закликаємо населення не втрачати пильність. Зростання кількості госпіталізацій на 21 випадок порівняно з минулим тижнем вказує на те, що самолікування може бути небезпечним. При появі високої температури чи кашлю — обов’язково консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем».

689110018_122169538736700198_8911854869459457770_n