На Кіровоградщині директорка ліцею переплатила 455 тисяч за вугілля

У Голованівському районі директорка навчального закладу опинилася під прицілом правоохоронців. Через схему із закупівлею палива на опалювальний сезон місцевий бюджет зазнав величезних збитків.

Прокурори Голованівської окружної прокуратури вже оголосили посадовиці підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для держави (ч. 2 ст. 364 КК України), передає Афіша Кропивницький.

За даними слідства, ліцей закуповував 215 тонн вугілля для обігріву самого закладу та підпорядкованих йому шкіл чи садочків. Загальна сума тендеру склала понад 2,7 мільйона гривень.

Торги виграла фірма, яка за законом не є платником податку на додану вартість (ПДВ). Проте директорка підписала договір, у якому ціну вугілля штучно завищили — до неї фактично вписали той самий податок, якого постачальник взагалі не мав права нараховувати.

Наслідки для громади: через цю «помилку» або умисний крок місцевий бюджет переплатив фірмі понад 455 тисяч гривень.

Розмір фінансових збитків уже офіційно підтвердила судово-економічна експертиза. Наразі досудове розслідування ведуть слідчі Голованівського райвідділу поліції. Якщо провину директорки доведуть у суді, їй загрожує реальний строк ув'язнення.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.