Комунальна схема на мільйони: на Кіровоградщині директор КП незаконно качав воду з 30 свердловин
На Кіровоградщині правоохоронці викрили масштабну схему незаконного видобутку підземних вод. На лаві підсудних може опинитися директор одного з комунальних підприємств Кропивницького району. Посадовець організував забір води без жодних дозвільних документів, чим завдав державі збитків на суму понад 12,6 мільйона гривень.
Про це повідомляє пресслужба поліції Кіровоградської області, передає Афіша Кропивницький.
За даними слідства, нелегальний бізнес процвітав упродовж серпня – грудня 2025 року. Комунальне підприємство забезпечувало централізоване водопостачання для жителів громади, проте «забуло» отримати обов'язковий спеціальний дозвіл на користування надрами.
Масштаби діяльності вражають: для видобутку використовувалися 30 свердловин. За кілька місяців із підземних джерел незаконно викачали понад 60 тисяч кубометрів води.
Підземні води є корисними копалинами загальнодержавного значення, і їхнє неконтрольоване використання без ліцензій суворо карається законом, оскільки це виснажує природні ресурси країни.
Факт колосальних збитків державі підтвердила офіційна судово-екологічна експертиза. Крім того, під час санкціонованих обшуків поліцейські вилучили всю фінансово-господарську документацію підприємства, яка доводить провину керівника.
Слідчі вже оголосили директору КП про підозру одразу за двома статтями Кримінального кодексу України:
Ч. 3 ст. 240 — Незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене особою з використанням службового становища.
Ч. 2. ст. 364 — Зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Тепер зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.
Наразі досудове розслідування триває. Його проводять слідчі відділення поліції №3 (м. Бобринець) за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань. Процесуальне керівництво у справі здійснює окружна прокуратура.